Showtime

Chrissy Teigen shtatzënë për herë të katërt pas gati dy vitesh nga aborti

08/04/2022 17:29
nga:G B

Chrissy Teigen dhe John Legend po bëhen sërish prindër pasi pësuan një humbje tragjike gati dy vjet më parë.

Të mërkurën (3 gusht), modelja, 36 vjeçe, njoftoi në Instagram se është shtatzënë për here të katërt pasi iu nënshtrua IVF-së.

Në foto, ajo është e veshur me një bluzë të shkurtër dhe të brendshme me dantella duke shfaqur barkun e rrumbullakosur.

“Vitet e fundit kanë qenë paksa një mjegull emocionesh, por gëzimi ka mbushur shtëpinë dhe zemrat tona përsëri”, filloi shkrimin Teigen.

Teigen tutje pranoi se kishte frikë për shtatzëninë pas humbjes së fëmijës së saj të tretë në tetor 2020.

“Në çdo takim që i kam thënë vetes, ‘ok nëse është e shëndetshëm sot do ta zbuloj’, por më pas marr frymë lehtësuese për të dëgjuar një rrahje zemre dhe vendos se jam ende shumë nervoze”, shtoi ajo.

Modelja e rroba banje “Sports Illustrated” tha se ajo ende ndjen hezitim duke pasur parasysh humbjen e fëmijës së tretë të saj dhe Legend, Jack, por shpjegoi se si po i kalon ato emocione.

“Unë nuk mendoj se do të largohem ndonjëherë nga një takim me më shumë emocione sesa nerva, por deri më tani, gjithçka është perfekte dhe e bukur dhe ndihem shpresëdhënëse dhe e mrekullueshme, ka qenë shumë e vështirë ta mbaja këtë për kaq gjatë !”, tha Chrissy.

Në vjeshtën e vitit 2020, ndërsa Teigen ishte shtatzënë, bashkë-prezantuesja e “Lip Sync Battle” tha se ajo duhej të shtrohej në spital dhe të merrte transfuzion gjaku pasi kishte përjetuar gjakderdhje të tepërt.

“Jemi të shokuar dhe në llojin e dhimbjes së thellë për të cilën vetëm dëgjoni, atë lloj dhimbjeje që nuk e kemi ndier kurrë më parë. Nuk arritëm të ndalonim gjakderdhjen dhe t’i jepnim foshnjës lëngjet që i nevojiteshin, pavarësisht qeseve me transfuzion gjaku. Thjesht nuk mjaftonte”, njoftoi Teigen në një postim zemërthyer në Instagram atë kohë.

Më shumë se një vit më vonë, Teigen njoftoi se po i nënshtrohej fekondimit ‘in vitro’ për të provuar të mbetej sërish shtatzënë. Ajo dhe Legend, kanë edhe dy fëmijë, Luna 6-vjeçare dhe Miles 4-vjeçare.

“Doja t’ju bëja të ditur se jam në një cikël tjetër IVF për të shpëtuar sa më shumë vezë që të mundem dhe shpresoj të krijoj disa embrione të forta dhe të shëndetshme”, ndau Teigen në Instagram në shkurt 2022.

Producentja televizive u kërkoi gjithashtu ndjekësve të saj të mos e pyesnin nëse ishte shtatzënë, duke theksuar se kur kjo të ndodhte do të ishte ajo që do t’i tregonte drejtpërdrejt të gjithëve.

Në mars 2022, Teigen vazhdoi t’i mbante të gjithë të përditësuar për përparimin e saj, duke zbuluar në një intervistë me “Entertainment Tonight” se më në fund kishte përfunduar IVF-in.