Sporti

Chelsea – Manchester United, formacionet zyrtare| Ronaldo në bankën rezervë

11/28/2021 16:34
nga:Lorik J

Derbi i madh anglez mes Manchester United dhe Chelseat luhet sonte me fillim nga ora 17:30.

Chelsea e mirëpret Manchester Unitedin në “Stamford Bridge”, në kuadër të Premierligës, shkruan GazetaBlic Sport.

Ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo nuk starton në këtë duel, teksa ndodhet në bankën rezervë.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Chelsea XI: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; James, Jorginho, Loftus-Cheek, Marcos Alonso; Ziyech, Hudson-Odoi; Werner

Manchester United XI: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Bailly, Telles; Matic, Fred, McTominay; Sancho, Bruno Fernandes, Rashford.

/GazetaBlic Sport