Fit&Sexy

Çfarë thonë yjet për të dielën e parë të muajit dhjetor

12/04/2022 07:03
nga:G C

Dashi: Hidhu në bordin e trenit të shpejtë dhe shiko sa larg të çon, Dashi. Do të habiteni se sa larg mund të shkoni me përpjekje minimale. Hiri juaj dhe sjelljet e sjellshme do t’ju ndihmojnë të lundroni atje ku duhet të jeni. Ju jeni anija juaj dhe ka një shpërthim të madh ere që mbush velat tuaja. Përfitoni sa më shumë nga kjo energji duke gjuajtur për majën dhe duke mos pushuar derisa të arrini atje.

Demi: Fleksibiliteti është i rëndësishëm sot, Demi. Merrni një qasje të qetë dhe të qetë. Përpjekja për të përmbajtur idetë tuaja nuk është taktika më e mirë. Të paturit e shikimit në tunel do t’ju kufizojë në shumë mënyra. Mbani një mendje të hapur dhe jini të hapur ndaj ideve dhe opinioneve të njerëzve të tjerë. Ju keni një fuqi të madhe në majë të gishtave tuaj. Do të ishte turp ta shpërdoronim duke mos pasur gjerësinë e vizionit për të parë të gjitha opsionet tuaja.

Binjakët: Gjërat që ju vijnë nga të gjitha anët po ju detyrojnë të bëni një lëvizje, Binjakët. Mundohuni të mos ndiheni nën presion për diçka që nuk dëshironi të bëni. Një shqetësim nervor është i përshtatshëm për të pushtuar qenien tuaj dhe për t’ju nxitur të veproni. Mos lejoni që energjitë e njerëzve të tjerë të diktojnë veprimet tuaja. Siguroni pozicionin tuaj dhe jini të fortë. Mos u joshni në situata që e dini se janë të këqija për ju.

Gaforrja: Mbyllni forcën praktike, tokëzuese që nuk është vetëm realiste, por edhe fleksibël. Kujdesuni për detajet dhe organizohuni, Gaforre. Kini parasysh se mund t’ju duhet të ndryshoni kursin tuaj në mënyrë që të përshtateni me energjinë e grupit. Mundohuni të punoni së bashku me ata që ju rrethojnë për të arritur një qëllim të përbashkët. Fillimi i ndihmës së të tjerëve është më i lehtë nga sa mendoni, për sa kohë që qëndroni të fokusuar dhe të motivuar.

Luani: Sot është një nga ato ditë në të cilat prosperiteti është shumë më afër se sa mendoni, Luan. Do të gjeni atë që kërkoni, por ju takon juve të hidhni hapin e parë për ta ndjekur atë. Më shumë se e mundshme, po kërkoni përgjigje të qëndrueshme për pyetjet tuaja të thella dhe hetuese. Mos e lini mendjen tuaj kureshtare të pushojë derisa të gjeni përgjigjet që tingëllojnë të vërteta për ju.

Virgjëresha: Pavendosmëria mund t’ju lërë të pafuqishëm në një udhëkryq sot, Virgjëresha. Të tjerët rreth jush mund të jenë po aq të pavendosur në lidhje me drejtimin e tyre. Në të njëjtën kohë, mund të ndiheni nën presion për të ndërmarrë veprime të menjëhershme dhe jeni të lodhur duke pritur që të tjerët të bëjnë lëvizjen e parë. Gjeni përgjigjet në zgjidhje të thjeshta. Ka më shumë se një mënyrë të saktë për të shkuar. Zgjedhja juaj është e duhura nëse e besoni.

Peshorja: Ndjehuni me shtrirjen që vjen kur lidheni me të tjerët në arenën sociale, Peshorja. Komunikimi është një pjesë kyçe e ditës. Do të zbuloni se nëse shkoni me rrjedhën, do të uleni pikërisht aty ku duhet të jeni. Merrni rrugën aventureske dhe ndjehuni të lirë të kaloni nga një gjë në tjetrën. Nuk ka nevojë të fiksoni veten vetëm në një mënyrë për të bërë diçka.

Akrepi: Lidhu me energjinë e qëndrueshme dhe të tokëzueshme të ditës, Akrepin, por kujdes që tensioni mund të vijë në formën e bisedave të shpejta dhe informacioneve të gabuara. Njerëzit mund të jenë të paqëndrueshëm dhe të furishëm. Prisni që pluhuri të qetësohet përpara se të zgjidhni cilën rrugë të merrni. Vendimet impulsive janë të prirura t’ju çojnë në rrugë që mund të mos jenë zgjidhja më e mirë për ju tani. Mundohuni të mos mendoni shumë!

Shigjetari: Ndjenja e përhapur që mund të përjetoni është e prirur për t’u shuar sot pasi keni ndjenjën se keni humbur kontaktin me realitetin. Sigurohuni që të lidheni me jetën reale, Shigjetar, dhe të bëni pak planifikim për të balancuar natyrën tuaj të çuditshme. Gjërat që nuk i keni llogaritur mund të shfaqen dhe t’ju godasin, duke shërbyer si një kujtesë se duhet të merreni me këtu dhe tani.

Bricjapi: Ec me ritmin e daulles tende, Bricjap. Nëse përpiqeni t’i përmbaheni informacionit të shpejtë dhe të shpejtë të ditës, mund të humbisni zërin tuaj në turmë. Nga ana tjetër, nëse i vendosni këmbët fort dhe përpiqeni të planifikoni me shumë detaje, mund ta privoni veten nga ngjarje spontane që rezultojnë përmbushëse. Hartoni rrugën tuaj dhe mos kini frikë nëse nuk vjen askush tjetër.

Ujori: Flisni me personin që është ulur pranë jush në autobus, Ujorin ose me atë që qëndron pas jush në radhë në dyqan. Ai ose ajo mund të ketë një pjesë të mençurisë për të ndarë që do të ndryshojë jetën tuaj përgjithmonë. Dije se edhe ti mund të jesh ai person që ndryshon jetën e dikujt tjetër me një mendim të vetëm ose një pjesë të mençurisë. Komunikimi është çelësi për të zgjeruar botën tuaj në shumë mënyra.

Peshqit: Vetëvlerësimi juaj mund të sfidohet nga një folës i shpejtë ose një situatë e pakëndshme, Peshqit. Mos i pranoni gjërat ashtu siç duken në shikim të parë. Ka një kuptim shumë më të thellë që prodhohet nën sipërfaqe, dhe do të ishe budalla që të mos e dallosh këtë kur të vijë përreth. Ngjituni me armët tuaja dhe qëndroni në tokë. Pajisjet e reja dhe premtimet e mëdha mund të mos jenë gjithçka që reklamohet se janë.