Cool

Çfarë thonë yjet për këtë javë?

03/13/2023 07:04
nga:G C

Dashi: Mirë se vini përsëri në tokën e të gjallëve. Ju keni qenë kaq të preokupuar me pyetjet tuaja ekzistenciale kohët e fundit, saqë keni humbur pikën për të luajtur dorën që ju ka bërë jeta. Tani ju jeni më të sintonizuar dhe të pranishëm në jetën tuaj të përditshme dhe më të aftë të dalloni dhe vlerësoni gëzimin që mund të gjeni nga momenti në moment. Është një zbulim i rëndësishëm. Te lumte!

Demi: Ju mund të ndiheni paksa të pasigurt për atë që besoni tani. Mendja juaj është e mbushur me pyetje dhe kontradikta. Mundohuni të kuptoni se udhëtimi për të gjetur qëllimin tuaj të vërtetë mund të marrë një jetë. Askush tjetër nuk pret që ju t’i keni të gjitha përgjigjet tani, kështu që pse duhet? Relaksohuni dhe provoni dhe shijoni momentet e kaluara me të dashurit tuaj. Ju mund të gjeni se kjo është me të vërtetë gjithçka që ju nevojitet.

Binjakët: Ju mund të jeni të fiksuar pas gjetjes së qëllimit tuaj të vërtetë në jetë. Edhe pse mund të mos ju pëlqen ta pranoni, kjo mund t’ju pushtojë shumë mendimet. Mundohuni të mos jeni aq të stresuar për këtë. Kuptoni se njohja e qëllimit tuaj të vërtetë mund të marrë shumë vite, madje edhe një jetë, mendim dhe vëzhgim të kujdesshëm. Mundohuni të përqendroheni në shijimin e më shumë momenteve të përditshme. Ju thjesht mund të pengoheni në përgjigjen që kërkoni.

Gaforrja: Ju mund të ndiheni mjaft introspektivë sot, dhe në mënyrë të vendosur në një hap me ritmin e tërbuar të të gjithëve. Ju jeni një person i zhytur në mendime me besime të thella shpirtërore. Është e kuptueshme që ndonjëherë mund të ndiheni të dëshpëruar nga gjithë konsumizmi dhe konsumi i dukshëm që mbush shoqërinë. Mundohuni të mos lejoni që kjo t’ju shqetësojë. Përpiquni të përqendroheni në arsyet tuaja për të qenë të lumtur.

Luani: Ka shumë kërkesa sociale për ju tani, përveç kërkesave të zakonshme të shtëpisë dhe punës. Kjo është kur ju duhet të jeni egoist dhe të ruani kohën tuaj. Nëse përpiqeni të përmbushni dëshirat e të gjithëve, do të sakrifikoni tuajat. Për të shijuar vërtet kohën tuaj me të tjerët, mbani mend se duhet të përmbushni nevojat tuaja së pari.

Virgjëresha: Ju mund të ndjeni një dëshirë të fortë për të ikur nga të gjitha, por ku do të shkoni? Shqetësimi që ndjeni mund të jetë si përgjigje ndaj të gjitha presioneve mbi ju tani. Kërkesat sociale, kërkesat për punë dhe nevojat e familjes mund t’ju tërheqin në pikën e thyerjes. Mund ta fikni telefonin gjatë ditës. Tërhiqni blindat, përqafoni me një libër të mirë dhe pretendoni se jeni vetëm.

Peshorja: Keni kënaqësi të madhe në një shtëpi të rregullt dhe të organizuar. Në mendjen tuaj, pastërtia është vërtet pranë perëndishmërisë. Sot mund të jeni të tronditur nga sa e rrënuar është bërë shtëpia juaj. Është koha për pak pastrim, pluhurosje dhe pastrim. Bëni këtë vetë në vend që të punësoni ndihmë. Do të habiteni këndshëm se sa shumë ju ndihmon të pastroni kokën.

Akrepi: Sot mund të ndiheni të jashtëzakonshëm. Nuk je i sëmurë, thjesht i rraskapitur nga mundi që ke bërë kohët e fundit në punë. Kjo është një shenjë stresi dhe një tregues që ju duhet një ditë e vërtetë pushimi nga punët dhe projektet personale. Harrojeni ngarkesën e punës që keni planifikuar për ditën. Nëse relaksoheni, gjithçka që nuk përfundon sot mund të bëhet nesër. Merrni një ditë pushimi – keni nevojë për të!

Shigjetari: Sot është një lloj dite shtëpiake. Kohët e fundit keni lënë pas dore shtëpinë tuaj dhe tani është një moment i mirë për ta kompensuar atë. Largoni rrëmujën dhe organizohuni. Nëse jeni ambicioz, mund të dëshironi të provoni edhe pak gatim. Pse tjetër keni ruajtur recetat e revistave? Do të kënaqeni me rezultatin e rregullimit të gjërave dhe duke i lejuar vetes kënaqësinë e një dite pozitive.

Bricjapi: Sot po ndiheni jashtëzakonisht romantike dhe të pasionuar. Nëse keni përjetuar një përçarje me bashkëshortin ose të dashurin tuaj, kjo do të ishte dita për të bërë ndryshime. Pse të mos bëni rezervime në një restorant intim? Një natë jashtë mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të rindezur atë shkëndijë. Ju me siguri keni mjaft pasion për ta ndezur shkëndijën në një flakë të qëndrueshme.

Ujori: Ju po përshtateni me mjedisin tuaj në ndryshim sa më shpejt që të mundeni. Ju mund të dukeni pak të preokupuar ose të largët për ata që ju rrethojnë, por kjo është për shkak se ju në të vërtetë keni nevojë për të gjithë energjinë tuaj për t’u përshtatur. Mos u shqetësoni shumë për përpjekjen për të kënaqur të tjerët tani. Ju tashmë keni shumë në mendjen tuaj. Ata do të duhet të jenë të durueshëm!

Peshqit: Intuita dhe imagjinata juaj po funksionojnë në kulmin e tyre sot. Mos u habitni nëse ju vjen dëshira për të shkruar ose pikturuar. Edhe nëse nuk i keni të gjitha pajisjet e nevojshme, gjithsesi filloni. Shkarravitjet në një fletore mund të kopjohen lehtësisht në një material më zyrtar më vonë. Ajo që është e rëndësishme sot është që të filloni. Ka të ngjarë të prodhoni diçka të mrekullueshme!