Cool

Çfarë thonë yjet për fatin sot?

10/24/2022 07:11
nga:G C

Dashi: Mund të keni nevojë për ndihmën ose këshillën e dikujt sot, Dashi. Mos kini frikë ta kërkoni atë. Ju prireni të jeni krenarë për zgjuarsinë dhe pavarësinë tuaj. Shumicën e kohës të tjerët janë ata që ju drejtohen. Ju keni të drejtë të kërkoni ndihmë. Nuk është shenjë dobësie. Të dish se kur të kërkosh ndihmë është një forcë. Mendoni për këtë.

Demi: A është partneri juaj i pasigurt për të kaluar shumë kohë me ju sot, Demi? Mund të lëndoheni në fillim, pasi mjalti juaj mund të ndihet i detyruar të kalojë pak kohë private me anëtarët e familjes. Ju duhet të jeni në gjendje të mblidheni së bashku siç keni shpresuar. Vetëm mos prisni që të jetë për tërë ditën. Kaloni kohën tuaj të vetëm duke u çlodhur dhe duke u përmirësuar.

Binjakët: A po bëni diçka të veçantë për njerëzit me të cilët jetoni sonte, Binjakët? Nëse po, mund të shqetësoheni pak se çfarë mund të mendojnë ata për aftësitë tuaja si kuzhinier, mikpritës, etj. Mos humbisni kohë duke u shqetësuar. Një kohë e mirë do të kalojnë të gjithë, përfshirë edhe ju. Gjithkush ka të ngjarë të ketë një mbrëmje të paharrueshme. Thjesht bëni më të mirën tuaj, jini vetja juaj e zakonshme gazmore dhe përqendrohuni në argëtimin.

Gaforrja: Një mbledhje e vogël mund të zhvillohet sot në lagjen tuaj nëse është e mundur, Gaforre. Nëse jeni aktualisht i përfshirë, ndoshta do ta ndiqni atë me të dashurin tuaj të rëndësishëm. Nëse nuk po shihni askënd, do të hasni në disa miq të vjetër dhe ndoshta do të bëni disa të rinj. Një prej tyre mund të jetë një interes i mundshëm dashurie, ndoshta pak më i vjetër se ju. Relaksohuni, lëshohu dhe argëtohu pak.

Luani: Biseda të llojeve të ndryshme mund të zhvillohen sot, Luan. Disa të moshuar, ndoshta prindërit tuaj, mund t’ju telefonojnë. Mund të jetë një vizitë mjaft e qetë, me bisedë që është më e rastësishme sesa intensive, por megjithatë do të jetë e këndshme. Më vonë mund të kontaktoni me miqtë ose kolegët për t’ju dhënë urime për diçka emocionuese.

Virgjëresha: Dikush që keni pritur të telefononi mund të mos e bëjë këtë sot, Virgjëresha, dhe kjo mund t’ju shqetësojë pak. Mos kini shumë turp të merrni telefonin dhe të telefononi. Miku juaj mund të ketë fjetur jashtë mase ose të ketë qenë shumë i mbingarkuar nga puna ose jeta familjare. Nuk jeni harruar. Nëse telefononi, ky person padyshim do të jetë i lumtur të dëgjojë nga ju. Pas bisedës, bëni një shëtitje në lagjen tuaj.

Peshorja: Shqetësimet për paratë mund të jenë në mendjen tuaj sot, Peshorja. Një çek që keni pritur mund të mos ketë ardhur. Ndoshta një projekt që keni marrë përsipër kërkon më shumë kohë për të përfunduar nga sa keni menduar, dhe kështu fondet e pritura vonohen. Fjala kyçe që duhet mbajtur mend këtu është “e vonuar”. Është vonë, nuk anulohet fare. Jini të durueshëm dhe mos humbisni më kohë duke u shqetësuar!

Akrepi: Dëshira për t’u bashkuar me miqtë është e fortë sot, Akrep, por ju mund të mos jeni në gjendje ta bëni atë në mënyrën që keni shpresuar. Ju mund të vonoheni nga puna e mbetur ose punët e shtëpisë, ose kufizime të tjera mund t’ju pengojnë. Megjithatë, mos u dëshpëroni. Ju ende mund të argëtoheni siç është planifikuar. Vendosni gjithçka që duhet bërë dhe hiqeni atë nga rruga. Ju mund të jeni në gjendje të bëni atë që dëshironi të bëni në fund të fundit.

Shigjetari: Një objektiv karriere që keni shpresuar ta arrini mund të duket i pasigurt tani, Shigjetar. Ju mund të pyesni veten nëse puna juaj ka shkuar kot. Mos mendo në këtë mënyrë. Ka shumë gjëra që ndodhin në prapaskenë për të cilat nuk jeni ende në dijeni. Kur të dëgjoni për këto zhvillime, do ta dini se jeni ende në garë. Mos e humbisni gjithë ditën duke menduar për punën. Mundohuni të relaksoheni. Nesër mund të bashkohen të gjitha.

Bricjapi: A po kaloni shumë kohë duke punuar për diçka që jeni përpjekur ta mësoni mirë? Mund të jetë më konfuze se zakonisht sot, Bricjap. Ju mund të hasni një koncept të ri që nuk ka kuptim për ju në shikim të parë. Mos humbisni kohë duke u hutuar mbi të. Mendoni për diçka tjetër. Domethënia e gjithë kësaj duhet t’ju vijë nga bluja. Jini të durueshëm.

Ujori: A u zgjuat këtë mëngjes me një kujtim të paqartë të një ëndrre gjysmë të kujtuar që ju shqetësonte? Nëse po, nuk do të jetë mirë të përpiqeni ta ngrini atë. Ndoshta nuk keni për qëllim të mbani mend të gjithë, në këtë rast duhet të provoni të analizoni atë pak që mbani mend. Ndoshta do t’ju vijë kur diçka t’ju kujtojë më vonë. Mos lejoni që t’ju çmendë. Në fund të fundit është vetëm një ëndërr.

Peshqit: Çështjet ligjore mund të jenë në mendjen tuaj sot, Peshqit. Ndoshta pasiguritë tuaja po sjellin një vështirësi të caktuar jashtë proporcionit. Duhet ta shikoni të gjithë situatën pak më objektivisht. Nëse mund të gjeni dikë që e di, kërkojini atij ose asaj që t’ju plotësojë faktet. Do të lehtësoheni kur e dini se keni bërë male nga molekodra. Për momentin, përpiquni të relaksoheni dhe të lehtësoheni pak.