Turizem

Çfarë kanë parashikuar yjet për sot?

10/09/2022 07:02
nga:G C

Dashi: Kjo është një nga ato ditët kur do të ecni dhe papritmas do të dëgjoni një interpretues rruge duke luajtur muzikë. Papritur këmbët tuaja fillojnë të lëvizin dhe së shpejti do të kërceni. Ju e gjeni veten duke u zhytur në pjesën tjetër të rrugës. Nuk do të duhet shumë për t’ju nxitur. Sapo të filloni, mund të jetë e vështirë për ju të ndaloni. Shkoni me të!

Demi: Mos merrni gjërat që nuk ju përkasin, Demi. Sytë tuaj depërtues janë të prirur për të dalluar gjërat që futen lehtësisht në xhep, edhe pse thellë e dini se ato gjëra nuk janë të destinuara për t’i mbajtur. Imagjinata juaj mund të përpiqet t’ju bindë se është në rregull të bëni manovra të tilla të poshtër dhe mund të tundoheni. Mos e mashtroni veten.

Binjakët: Mundohuni të mos mendoni shumë për atë që “supozohet” të ndodhë më pas, Binjakët. E vërteta e çështjes është se gjërat jo domosdoshmërisht funksionojnë ashtu siç janë planifikuar, ndaj mos llogarisni në diçka që nuk ka garanci për realizimin e tyre. Qëndroni në mënyrën tuaj të të bërit të gjërave dhe përpiquni të mos jeni shumë të varur nga rezultatet. Gjëja kryesore tani është të shijoni procesin.

Gaforrja: Ujitni bimët tuaja sot dhe sigurohuni që ato të kenë dritë të mjaftueshme, Gaforre . Nëse nuk keni bimë, shfrytëzojeni këtë mundësi për të shkuar në çerdhe dhe për të marrë disa për shtëpinë ose zyrën tuaj. Ushqeni gjërat organike në jetën tuaj për t’ju ndihmuar të kujtoni rrënjët tuaja, të cilat janë jashtëzakonisht të rëndësishme për ju tani. Zhytni thellë në Tokë për të kuptuar mjedisin rreth jush.

Luani: Ju jeni në një xhiro sot, Luan. Mos lejoni që pasiguritë e njerëzve të tjerë ose mirëkuptimi i cekët për një çështje të pengojnë përparimin tuaj. Ka një avantazh të veçantë në mënyrën se si i trajtoni gjërat. Mos ngurroni të ushtroni vullnetin tuaj ndaj atyre që kanë nevojë për drejtim të fortë. Nëse jeni të sigurt për përgjigjen, mos kini turp ta thoni këtë. Nëse njerëzve nuk u pëlqen mënyra se si ju drejtoni, ata nuk kanë nevojë të ndjekin.

Virgjëresha: Ju mund të pyesni veten mbi shpatullën e kujt duhet të qani, Virgjëreshë. Zakonisht e juaja është supi që të gjithë të tjerët pëlqejnë ta përdorin. Jaka e këmishës suaj ndoshta është lagur tashmë, falë të gjithë lotëve që ju kanë derdhur. Dhembshuria juaj për të tjerët është padyshim një nga pikat tuaja më të forta, por jini të vetëdijshëm për faktin se mund të jetë gjithashtu një nga dobësitë tuaja më të mëdha.

Peshorja: Qymyri juaj ka pak kohë që digjet dhe nga prushi juaj i nxirë derdhet një sasi e madhe tymi, Peshorja. Lajmi i mirë është se mund të ketë një shpërthim të madh ere sot, duke vepruar si katalizator që ndez flakët. Ju keni dhënë ngrohjen dhe karburantin. Elementi i munguar i ajrit më në fund po vjen në rrugën tuaj, ndaj përgatituni. Zjarri është i prirur të nxehet shpejt.

Akrepi: Jini të kujdesshëm ndaj premtimeve të mëdha sot, Akrep. Kjo mund të jetë një nga ato ditët kur njerëzit kanë më shumë gjasa të luajnë një kumar sepse nuk janë realistë se si gjërat do të ecin. Mos u habitni nëse tregu i aksioneve kërcehet si rezultat i shenjave të dollarit që njerëzit imagjinojnë. Do të jetë e vështirë për të tjerët të rezistojnë kur njerëzit marrin premtime për një shpërblim të madh.

Shigjetari: Mos ngurroni të bëni pazar online për veten tuaj, Shigjetar. Ndërsa jeni në të, mund të zgjidhni disa gjëra edhe për të tjerët. Ju jeni të prirur të jeni në harmoni me shpirtin e këndshëm të njerëzve përreth jush. Nga ana tjetër, nëse ata janë veçanërisht negativë ose të çuditshëm, mos hezitoni të shkoni diku tjetër. Fatkeqësisht, kjo mund të jetë më e lehtë të thuhet sesa të bëhet.

Bricjapi: Ka të ngjarë të tërhiqeni drejt atyre që mund të bëjnë një shfaqje dhe të çojnë imagjinatën tuaj në një tokë të largët sot, Bricjapi. Kërkojeni këtë cilësi tek të tjerët në vend që t’i drejtoheni televizorit për të kënaqur këtë nevojë. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të përfundoni në një shtrat patate gjatë gjithë ditës, pa folur me askënd. Kini parasysh se jeta reale është shumë më pasuruese se çdo gjë që mund të vijë përmes valëve.

Ujori: Lidhuni me ata që ju çojnë lart dhe inkurajoni fantazitë tuaja sot në vend të atyre që përpiqen t’ju sjellin në realitet, Ujori. Është e nevojshme që ju të shkëlqeni më shumë se zakonisht dhe nuk ka arsye pse kjo dëshirë të mos plotësohet. Gjithçka do të funksionojë shkëlqyeshëm për ju për sa kohë që ju përshtateni me njerëz të admirueshëm dhe kauza fisnike, kështu që shkoni për të.

Peshqit: Ka të ngjarë që tani të jeni në prag të përfundimit të një lloj lëvizjeje të madhe. Reagimi juaj i parë mund të jetë të uleni në një diskutim të vetmuar ndërsa luftoni me të mirat dhe të këqijat e secilës pjesë të situatës. Mundohuni të mos e mbingarkoni kokën me shumë detaje. Shikoni pamjen e përgjithshme. Ndoshta ju do të gjeni përgjigjen që kërkoni në një shëtitje. Gjatë kësaj kohe, ju mund të pastroni kokën nga rrëmujat e panevojshme.