Sporti

Carlo Ancelotti e vlerëson lartë Xavin: Do ta pëmirësojë Barcelonën

01/12/2022 08:24
nga:Mergim Rreci

Carlo Ancelotti, trajneri i Real Madridit, në prag të derbit për Superkupën e Spanjës, pranoi se i pëlqen shumë stili i lojës që po zbaton trajneri Xavi Hernández te Barcelona.

“Më pëlqen Barcelona e Xavi, sepse ai ka një ide shumë të qartë për stilin e tij të lojës, ai ndjek identitetin e klubit dhe ka pasur një rrugëtim të mirë që kur mbërriti. Mendoj se kontributi juaj, idetë dhe qëndrimi juaj do ta bëjnë ekipin të përmirësohet”, ka thënë trajneri italian, përcjell GazetaBlic Sport.

Për përballjen mes dy skuadrave për Superkupën e Spanjës: “Nuk ka asnjë favorit. Kam frikë në çdo ndeshje. Do të shqetësohesha nëse lojtarët do të mendonin se ne jemi favoritë. Askush në ekipin tonë nuk e mendon këtë. Thjesht besojmë se jemi në gjendje të bëjmë një paraqitje të mirë dhe do të japim gjithçka për ta fituar këtë ndeshje”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport/