Sporti

Cagliari – Milan, formacionet zyrtare

09/16/2018 19:38
nga:Lorik J

Skuadra e Cagliarit sonte pret Milanin.

Cagliaria dhe Milani sonte takohen me fillim nga ora 20:30, në kuadër të xhiros së katërt të Serie A, shkruan GazetaBlic

Skuadra e Milanit po kërkon të shfrytëzojë gabimet e ekipeve të mëdha, për t;u afruar në tabelë.

Para fillimit të takimit, dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.

Ja formacionet:

Cagliari: Cragno; Srna, Klavan, Romagna, Padoin; Castro, Bradaric, Barella; Joao Pedro; Farias, Pavoletti

Cagliari rezervë: Aresti, Daga, Andreolli, Lykogiannis, Pisacane, Pajac, Cigarini, Dessena, Faragò, Ionita, Cerri, Sau

Milan: G Donnarumma; Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez; Kessie, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Calhanoglu

Milan rezervë: Reina, A Donnarumma, Abate, Caldara, Laxalt, Zapata, Bakayoko, Bertolacci, Mauri, Borini, Castillejo, Tsadjout