Lajme

Burim Ramadani: Një skandal do ta rrëzojë Lajçakun

09/18/2023 13:24
nga:Gazeta Blic

Ish-kryeinspektori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Burim Ramadani ka dalë në një linjë me deklaratat e kryeministrit Albin Kurti lidhur me emisarin e BE-së për dialog, Miroslav Lajçak.

Ramadani në një postim në Facebook ka shkruar se Lajçak a qenë vazhdimisht në lajthitje nga Beogradi.

“Skandali që mund t’i del Lajçakut dhe ekipit të tij, do ta largojë atë përfundimisht nga ndërmjetësimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. Lajçak ka qenë vazhdimisht në lajthitje nga Beogradi, përmes metodave dhe kapaciteteve që ka në dorë Vulini”, ka shkruar Ramadani.

Ish-anëtari i AAK-së ka shtuar se Lajçak ka “minuar kështu përpjekjet për rezultate në dialog, duke i shërbyer qëllimit të Serbisë për të mos normalizuar raportet me Kosovën”.