Lajme

Bujqit në Ferizaj përfitojnë mekanizma të ndryshëm bujqësorë nga komuna

09/23/2021 20:26
nga:M K

Komuna e Ferizajt ka vazhduar me shpërndarjen e mekanizmave bujqësorë.

Kësaj radhe, bujqit e kësaj komune kanë përfituar grabuja diellore e shpërndarëse të plehut, përcjell GazetaBlic.

Këtë e konfirmoi kreu i komunës dhe kandidati i PDK-së për një tjetër mandat për ulësen e të parit të qytetit, Agim Aliu, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

/GazetaBlic/

10/15/2021 12:15

Agim Aliu publikon objektivat për shërbime publike dhe emergjenca