Sporti

Bosnja dhe Hercegovina me sukses historik, promovohen në Ligën A të Kombeve

09/23/2022 23:29
nga:E K

Skuadra e futbollit e Bosnjë-Hercegovinës po feston një nga sukseset më të mëdha në historinë e saj.

Pas fitores ndaj Malit të Zi me rezultat 1-0, Bosnja dhe Hercegovina siguroi vendin e parë në grup, shkruan GazetaBlic Sport.

Sulmuesi i Augsburgut, Ermedin Demirovic, e çoi skuadrën e Ivayl Petev në një nivel më të lartë të garës, i cili shënoi golin e fitores në kohën e fundit të pjesës së parë.

Nga kualifikimet e rradhës Bosnja do jetë në Ligën A të Kombeve.

/GazetaBlic Sport/