Geek

BMW M4 merr një ndryshim elegant dhe më shumë fuqi

12/05/2021 12:32
nga:G C

Këto ndryshime delikate bëjnë një ndryshim të madh.

Që kur u zbulua vitin e kaluar, gjuha e re e guximshme e dizajnit të BMW për G82 M4 ka ndarë mendimet. Në veçanti, grilat masive vertikale të veshkave të M4 janë keqtrajtuar, megjithëse pasi e kemi parë M4 në metal dhe e kemi marrë atë për një provë, ne do të pranojmë se stili i diskutueshëm po rritet tek ne.

Krahasuar me Serinë e zakonshme 4, M4 i ri duket më agresiv me harqet e tij më të mëdha të rrotave, kapuçin e ajrosur dhe fascinë e përparme të gdhendur. Por stili i guximshëm nuk do t’i tërheqë të gjithë. Nëse dëshironi t’i shtoni një stil të klasit të kupës sportive të BMW-së, akorduesi japonez 3D Design ka njoftuar një paketë të re stilimi dhe akordimi që i jep G82 M4 një pamje më elegante dhe një rritje të fuqisë nën kapuç.

Ndryshimet e stilit janë delikate, por ato bëjnë një ndryshim të madh. Në pjesën e përparme, një spoiler buzësh me fibër karboni i jep pjesës së përparme një pamje më të hollë. Gjithashtu bën që pjesa e përparme të duket më e ulët, duke i dhënë M4 një qëndrim më sportiv. Gjithashtu na pëlqejnë shumë rrotat me pesë cepa të 3D Design, të cilat e bëjnë M4 të duket më i rafinuar dhe elegant se makina standarde. Në përgjithësi, 3D Design ka bërë një punë të shkëlqyer duke përmirësuar stilin e M4 duke ruajtur karakterin e tij sportiv.

Në brendësi, 3D Design ka shtuar gjithashtu pedale alumini dhe ndërrues me vozitje. Përndryshe, ndërruesit e vozit janë gjithashtu të disponueshëm në fibër karboni, por ne preferojmë grupin e aluminit.

Përveç kësaj, pjesa e brendshme mund të përmirësohet me dyshekë të rinj dyshemeje dhe futje karboni për timonin. Nëse M4 nuk është mjaftueshëm i fuqishëm për ju, 3D Design mund ta zgjidhë këtë me një çip përforcues që rrit presionin e rritjes së turbochargerit, duke rritur fuqinë nga 503 kuaj fuqi në M4 Competition standard në 577 kf.

3D Design nuk ka zbuluar ndonjë specifikim të performancës, por M4 i modifikuar duhet të jetë pak më i shpejtë se M4 Competition i rregullt, i cili përshpejton nga 0-60 mph në 3.8 sekonda dhe arrin në 180 mph, transmeton GazetaBlic.