Lajme

Bislimi: Veç injorantët nuk i ndryshojnë mendimet kur ndryshojnë rrethanat

06/23/2022 21:32
nga:G B

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur për deklaratën e viti 2018 të Albin Kurtit, tani kryeministër i Kosovës, se Elektroserveri nuk duhet t’i mbledh faturat e rrymës për serbët në veri, raporton Gazeta Blic.

Ai tha se qëndrimet ndryshojnë, varësisht nga rrethanat.

“Veç injorantët nuk i ndryshojnë mendimet kur ndryshojnë rrethanat”, deklaroi Bislimi.

Ai madje shtoi se Kurtin për ndryshimet e qëndrimeve mund të gjykohet nga votuesit e tij dhe jo nga të tjerët./Gazeta Blic/