Sporti

Ndihmësi i Klopp emërohet trajner tek Salzburg

05/15/2024 15:47
nga:Mergim Rreci

Tashmë është zyrtare: Pepijn Lijnders është trajneri i ri i Salzburgut , njoftoi klubi austriak.

Trajneri holandez, ish-asistent i Klopp dhe që më parë ka luajtur për FC Porto , merr detyrën për sezonin e ardhshëm dhe nënshkroi për tre vjet.

Me të do të jetë portugezi Vítor Matos, i cili ka punuar në Liverpool si trajner zhvillimi – ai ishte urë lidhëse midis U-18 dhe U-21 dhe ekipit kryesor – dhe ndihmësi i Klopp, dhe tani është asistenti kryesor.

Pepijn Lijnders, duhet theksuar, u pa nga shumë njerëz si pasardhësi ideal i Klopp në Liverpool, por tranzicioni përfundoi duke mos u konkretizuar dhe trajneri 41-vjeçar shkon në ekipin aktual të vendit të dytë në Ligën Austriake.

/GazetaBlic Sport/