Lajme

Besnik Tahiri – Albin Kurtit: Le të del në zgjedhje nëse ia mban

09/18/2023 12:15
nga:Gazeta Blic

Shefi i Grupit Parlamentar, Besnik Tahiri ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Albin Kurti, i cili tha se zgjedhjet s’i konvenojnë as qeverisë e as opozitës.

Madje, Kurti shkoi edhe më larg duke theksuar se nëse shkohet në zgjedhje, zhduket komplet opozita.

Kjo deklaratë e Kurti e ka nxitur Tahirin e AAK-së, duke e quajtur edhe humorist.

“Le të del në zgjedhje nëse ia man, dhe e sheh se çka ndodh. Ai e di që e ka humb fuqinë politike, prandaj është brë humoristë”, tha ai, raporton Gazeta Blic.

“Opozitës nuk i konvenojnë zgjedhjet se humb, qeverisë nuk i konvenojnë zgjedhjet sepse zhduket opozita”