Lajme

Berisha: Takimi me Martin Berishajn nuk e ndryshon qëndrimin tim për aferën GEN

06/25/2024 23:51
nga:G C

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka deklaruar se takimi i tij me ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj nuk e ndryshim qëndrimin e tij lidhur me aferën GEN.

Berisha duke e quajtur aferën GEN si ndër defektet e shumta të kësaj qeverie, ka thënë se ai dhe partia e tij mbesin në luftë për zbardhjen e situatës.

“Ajo që duhet të them dhe ta konfirmojë e ta ripërsëris edhe qëndrimet e mija të mbajtura lidhur me këtë aferë si korruptive në diplomaci, si e inkriminueshme, që duhet të hetohet dhe që do të mbetet një ndër defektet e shumta të kësaj qeverisje është afera korruptive në diplomaci që lidhet me kompaninë GEN. Të gjitha këto qëndrime personale dhe të partisë, mbesin dhe lufta jonë për zbardhjen e kësaj situate mbetet aktive. Asgjë nuk ndryshon me faktin që unë jam takuar me përfaqësuesin diplomatik të Republikës së Kosovës, ambasadorin në një shtet të jashtëm, të huaj, gjatë një vizite, për të marr pjesë në një simpozium ndërkombëtar”, është shprehur mes tjerash ai Tëvë1.