Sporti

Berisha, Ismajli dhe Shpendi, tre shqiptarët titullarë sot te Empoli në ndeshjen kundër Interit

09/24/2023 11:56
nga:Lorik J

Skuadra e Interit sot takohet me Empolin në Serie A.

Ky ballafaqim zhvillohet sonte nga ora 12:30 në kuadër të kampionatit italian, shkruan GazetaBlic Sport.

Tek skuadra e Empolit sot startojnë tre shqiptarë në formacionin bazë.

Berisha, Ismajli dhe Shpendi janë tre futbollistët shqiptarë që startojnë.

Empoli: Berisha; Ebuehi, Ismajli, Luperto, Pezzella; Marin, Ranocchia, Maleh; Baldanzi; Cambiaghi, Shpendi

Inter: Sommer; Pavard, Acerbi, Bastoni; Darmian, Frattesi, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lautaro Martinez, Thuram

/GazetaBlic Sport