Euro2024

Berat Gjimshiti: Nuk ndikon apsak që Spanja do të luajë me formacionin e dytë – Daku gaboi dhe kërkoi falje!

06/23/2024 18:52
nga:Lorik J

Berat Gjimshiti ka folur para pak minutave në lidhje me ndeshjen e nesërme ndaj Spanjës, e cila është vendimtare për kombëtaren shqiptare në lidhje me kalimin e grupit apo përshëndetjen nga Kampionati Evropian.

Shqipëria përballet me Shqipërinë nesër me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së fundit të grupit, përcjell GazetaBlic Sport.

“Besoj që luajmë ndaj një ekipi shumë të fortë, por të gjithë jemi gati, jemi akoma rast për të kaluar tutje, do bëjmë më të mirën tutje dhe ta godisim Spanjën”, tha fillimisht Berat Gjimshiti në konferencën për shtyp.

“Nuk ndikon aspak se edhe formacioni i dytë është në nivelin si formacioni i parë, nuk ndikon shumë tek ne, e dimë se kë e kemi përballë. Ne nuk mendojmë aspak që ata do luajnë me ekip të dytë”, vazhdoi Gjimshiti.

“Daku ka bërë gabim, ka kërkuar falje, ne po mendojmë për lojën nesër, andaj kjo është gjëja më me rëndësi”, përfundoi ai.

/GazetaBlic Sport