Lajme

Begaj takohet me Biden në SHBA: Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash

09/21/2023 15:38
nga:Y I

Presidenti Bajram Begaj është takuarnë SHBA me Presidentin e SHBA, Joe Biden.

Dy presidentët kanë realizuar një foto zyrtare, të shoqëruar edhe nga bashkëshortet e tyre.

Krahas fotos, kreu i shtetit shqiptar shkruan: “Miq dhe partnerë të bashkuar nga një aleancë vlerash”.

Presidenti Begaj ndodhet në Nju Jork në kuadër të Asamblesë së Organizatës së Kombeve të Bashkuara.