Geek

Befason Elon Musk, thotë se përdor ketaminë në të mirë të investitorëve

03/20/2024 12:19
nga:N K

Miliarderi amerikan Elon Musk përdor ketaminë për të lehtësuar periudhat e “dëshpërimit” dhe kjo “është në interesin më të mirë” të investitorëve në Tesla dhe kompanive të tjera që ai zotëron.

Këtë e ka deklaruar vetë ai në një intervistë për transmetuesin “Cnn” të transmetuar sot online në YouTube.

“Nga këndvështrimi i një investitori, nëse marr diçka, duhet të vazhdoj ta marr atë”, shtoi sipërmarrësi me origjinë nga Afrika e Jugut duke iu referuar rezultateve të Tesla.

Musk tha se atij iu dha ketamina për trajtimin periodik të “cikleve kimike” që mund të çojnë në simptoma të ngjashme me ato të depresionit.

Përdorimi i drogës nga njeriu i dytë më i pasur në botë u përshkrua janarin e kaluar nga “Wall Street Journal”, sipas të cilit drejtuesit e Tesla-s kanë nevojë për SpaceX ata do të shqetësoheshin gjithnjë e më shumë për një varësi të supozuar të themeluesit të dy kompanive.

Musk u përgjigj se ai kurrë nuk kishte rezultuar negativ në asnjë test droge.

“Çfarëdo që të bëj, padyshim që duhet të vazhdoj ta bëj”, shtoi ai më tej në një postim në X, platforma e mediave sociale në pronësi të tij.