Sporti

Bayern Munich – Arsenal, formacionet zyrtare

04/17/2024 19:56
nga:Lorik J

Skuadra e Bayern Munich sonte takohet me Arsenalin në ‘Allianz Arena’ në Gjermani.

Bavarezët dhe ‘Topçinjtë’ ballafaqohen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes së kthimit të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, përcjell GazetaBlic Sport.

Ndeshja e parë në ‘Emirates’ përfundoi me rezultatin 2-2.

Pak para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Bayern XI: Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraoui; Laimer, Goretzka; Sané, Musiala, Guerreiro; Kane.

Arsenal XI: Raya; White, Gabriel, Tomiyasu; Jorginho, Rice; Ødegaard, Martinelli, Saka; Havertz.

/GazetaBlic Sport