Sporti

Barcelona nuk ka interes për Moratan

05/14/2022 08:18
nga:E K

Barcelona nuk ka asnjë interes për sulmuesin Alvaro Morata.

Sipas asaj që bëjnë të ditur mediet spanjolle, lojtari nuk është as alternativa e tretë për sulmin e “blaugranëve”.

Presidenti i skuadrës katalunase, Joan Laporte, e dëshiron vetëm Robert Leëandoëskin në skuadër si qendërsulmues.

I gjithë ky demantim erdhi pas disa raportimeve se Atletico Madridi (që e ka në pronësi lojtarin) dhe Barcelona po e diskutojnë për një shkëmbim Griezmann-Morata.

Ky skenar është hedhur poshtë menjëherë pasi as “Los Colchoneros” nuk janë të interesuar për ta blerë në mënyrë të përhershme francezin.

Morata gjatë sezonit të fundit luajti si i huazuar te Juventusi, ku shënoi tetë gola dhe gjashtë asiste në 34 ndeshje.