Lajme

“Badovci, shkarkimet dhe prishja e koalicionit me LDK-në”- Uran Ismaili tregon se si erdhi deri tek ‘përshëndetja’ e fundit me Përparim Ramën!

02/09/2024 18:04
nga:Y I

Sonte i ftuar në ‘Blic Interview’ me Astrit Gashin është kryetari i degës së PDK-së në Prishtinë, Uran Ismaili.

Ismaili në të këtë intervistë ka folur për temën më të ‘nxehtë’ të momentit- Badovcin, shkarkimet nga Përparim Rama dhe prishjen e kaolicionit me LDK-në.

Si i priti shkarkimet e bashkëpunëtorëve të tij, pa paralajmërim, nga Përparim Rama?

Kur kanë filluar mospajtimet mes partnerëve të koalicionit?

A pritet të ketë zgjedhje të parakohshme dhe si pritet të dalë PDK-ja?

Për këto dhe shumë tema të tjera, ju ftojmë të ndiqni intervistën e plotë të Uran Ismailit dhënë në Blic Interview, me fillim nga ora 21:30 në Rtv Dukagjini dhe live në Youtube.

/Gazeta Blic/

04/13/2024 14:19

Daka: Besoj që do të ndodhin zgjedhjet e para të rregullta parlamentare, s’ka shenja për zgjedhje të jashtëzakonshme