Showtime

Arrestohet reperi i famshëm dhe kjo është arsyeja!

09/15/2021 16:24
nga:G C

Reperi G-Eazy u akuzua për sulm të hënën pas një zënke në klubet e natës që la një njeri që kishte nevojë për qepje në kokë.

Page Six raportoi se reperi u përplas me një grup tjetër festuesish në hotelin “Standard” të premten herët në mëngjes, ndërsa festat e ‘Javës së Modës’ pas kësaj u tërhoqën në hotelet e klubeve luksoze, “Le Bain” dhe “Boom Boom Room”.

Burimet na thanë se rreth orës 12:40 të mëngjesit “diçka e ndezi dikë” dhe në përleshjen pasuese dikush nga ekuipazhi i G-Eazy përfundoi duke goditur socialistin Daniel Chetrit-i cili është djali i zhvilluesit të pasurive të patundshme Joseph Chetrit dhe shokët e tij të famshëm përfshijnë Kendall Jenner dhe Bella Hadid.

Policët i thonë Page Six se G-Eazy “u akuzua për sulm pasi një 29-vjeçar mashkull dhe 32-vjeçar raportuan se ishin goditur nga i pandehuri”.

Reperi u arrestua të hënën në orën 17:30 pasdite pasi të famshmit në të gjithë qytetin po përgatiteshin për Met Gala dhe ai gjithashtu do të ishte i pranishëm. Ai do të dalë para një gjykatësi në një datë të mëvonshme.

Policët i thonë Page Six se asnjë nga personat që dyshohet se i goditi me grusht nuk u shtrua në spital, por vetëm njëri nga ta duhej të bënte qepje në kokë.

Nuk është arrestimi i parë i G-Eazy. Në maj të vitit 2018 ai u kap në Stokholm për sulm pasi goditi një roje sigurie dhe dyshohet se u gjet me rreth kokainë.