Euro2024

Anglia – Sllovenia, formacionet zyrtare

06/25/2024 20:05
nga:Lorik J

Kombëtarja e Anglisë sonte përballet me Slloveninë.

Anglia dhe Sllovenia përballen sonte me fillim nga ora 21:00, në kuadër të xhiros së fundit të grupit në Kampionatin Evropian, përcjell GazetaBlic Sport.

Para ndeshjes janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ja përbërjet:

Anglia XI: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Trippier, Gallagher, Rice, Saka, Bellingham, Foden, Kane

Slovenia XI: Oblak, Karnicnik, Drkusic, Bijol, Janza, Stojanovic, Cerin, Elsnik, Mlakar, Sesko, Sporar.

/GazetaBlic Sport