Sporti

Anglia mposhtet nga Italia, bie në Ligën B

09/23/2022 22:50
nga:E K

Skuadra e Anglisë nuk di për fitore në Ligën e Kombeve.

Ekipi i Gareth Southgate ka pësuar edhe humbjen e radhës, këtë herë nga Italia 1:0.

Në pesë ndeshje sa kanë zhvilluar ‘Tre luanët’ kanë tri humbje dhe dy barazime.

Një seri aspak e mirë për gjigantin evropian.

Këtë takim paraqitje më të mirë kishin anglezët, por nuk arritën të shënojnë.

Ishte Raspadori që me një supergol në minutën e 68`, i dhuroi fitoren Italisë.

Kështu Anglia bien në Ligën B, pasi kanë pozitën e fundit me 2 pikë, kurse Italia në pozitën e dytë më tetë gjithsej.