Sporti

Angli – Skoci, formacionet e mundshme të ndeshjes

06/18/2021 10:10
nga:Mergim Rreci

Sot zhvillohet tri ndeshje shumë interesante në Kampionatin Evropian.

Në program do të jenë ndeshjet e grupeve E dhe D, shkruan GazetaBlic Sport.

Anglia do të zbres në fushë me fillim nga ora 21:00, atje ku do të përballet me rivalin e madh Skocinë.

Një fitore eventuale do ta dërgonte Anglinë në fazën e eliminimit, kurse një humbje tjetër do ta eliminonte Skocinë nga gara.

Këto pritet të jenë formacionet e dy skuadrave në këtë takim.

Angli: Pickford; Walker, Stones, Mings, Shaw; Phillips, Rice, Mount; Sterling, Kane, Rashford

Skoci: Marshall; Hendry, Hanley, Tierney; Forrest, McTominay, McGinn, McGregor, Robertson; Armstrong; Adams

/GazetaBlic Sport/