Sporti

Andy Murray eliminohet nga Wimbledoni, mposhtet nga Isner

06/29/2022 22:26
nga:Lorik J

John Isner ka mposhtur Andy Murray në raundin e dytë të Wimbledonit.

Në Wimbledon, Murray nuk mundi dot Isnerin dhe i tha lamtumirë kompeticionit në raundin e dytë pasi humbi, përcjell GazetaBlic Sport.

Publiku vendas nuk ishte i mjaftueshëm, pavarësisht se i dhanë motivim të madh, Murray.

Isner fitoi me rezultatin 6-4, 7-6 (4), 6-7 (3) dhe 6-4.

/GazetaBlic Sport