Cult

Amber Heard zhvendoset në një fshat në Mallorca dhe prezantohet me një emër tjetër

10/09/2022 13:12
nga:G C

Aktorja Amber Heard është konfirmuar se është zhvendosur në një fshat të vogël në Mallorca pas humbjes së çështjes së saj gjyqësore që përfshinte ish-bashkëshortin e saj, Johnny Depp.

Një raportim nga faqja spanjolle e lajmeve 20minutos të shtunën, më 8 tetor, tha se aktorja që ishte parë jashtë dhe rreth e rrotull në ishull ishte zhvendosur në qytetin e vogël të Costitx.

Ajo thuhet se jeton me një emër të supozuar mes 1300 banorëve.

Konfirmimi nga Diario de Mallorca tha se ajo ka marrë me qira një shtëpi të madhe nga familja e Maria Antonia Munar, ish-presidente e Consell de Mallorca. Ajo u burgos në vitin 2013 për korrupsion.

Heard besohet se jeton me vajzën Oonagh Paige dhe partneren e saj, drejtoreshën e fotografis, Bianca Butti. Dyshja janë bashkë që nga viti 2020.

Aktorja po bën një jetë shumë normale në fshat, duke qenë në gjendje të kalojë pa u vënë re në vizitat në park dhe dyqanet dhe restorantet lokale. Ata thonë se ajo nuk ka tentuar të fshihet prej tyre, por përdor pseudonimin Martha Jane Cannary marrë nga Calamity Jane.

Aktorja Amber Heard, e cila u urdhërua të paguajë ish-in e saj 10 milionë dollarë (10.2 milionë euro) nuk i ka dhënë mediave lokale asnjë intervistë apo përditësim mbi planet e saj, duke preferuar të qëndrojë më e heshtur në këtë aspekt.

Krahas Deppit, Amber u detyrohet rreth 15 milionë euro avokatëve të saj.