Cult

Aktori i njohur thyen rekordin botëror të ‘selfie-ve’ në 3 minuta

02/26/2023 07:20
nga:G C

Aktori indian Akshay Kumar theu një rekord botëror Guinness duke bërë selfie me 184 fansa në 3 minuta.

Më shumë se 240 fansa u ndanë në dy rreshta dhe Kumar qëndroi mes tyre, kështu që ai mund të rrotullohej shpejt dhe të bënte një selfie të re me një fans tjetër.

Kumar bëri 209 foto në kohën e caktuar, por disa u skualifikuan për shkak të cilësisë së dobët. Ai theu me sukses rekordin me 184 selfie, duke mposhtur rekordin e britanikut James Smith prej 168.

Kumar tentoi rekordin teksa promovonte filmin e tij ‘Selfiee’, i cili do të shfaqet të premten.

Mbajtësit e mëparshëm të rekordit përfshijnë Dwayne “The Rock” Johnson dhe Donnie Wahlberg./abcnews.al/