Sporti

Agjenti i Insignes viziton selinë e Milanit, presion drejtuesve të Napolit

04/08/2021 10:35
nga:Mergim Rreci

Agjenti i kapitenit të Napolit, Lorenzo Insigne, Vincenzo Pisacane thuhet se vizitoi selinë e Milanit.

Reprezentuesi italian ka shënuar 15 gola në 26 ndeshje të Serie A këtë edicion dhe 29-vjeçari vazhdon të luajë një pjesë të rëndësishme në stadiumin “Diego Maradona”, përcjell GazetaBlic.

Sidoqoftë, kontrata e kapitenit të Napolit skadon në qershor 2022 dhe takimi i tij i agjentit me klube të tjera do të ushtronte presion ndaj Presidentit, Aurelio De Laurentiis.

Insigne erdhi përmes akademisë në Napoli dhe ka luajtur 388 lojëra konkurruese që nga debutimi i tij, duke kontribuar me 105 gola në këtë proces.

Një lëvizje në Milano duket shumë e vështirë, por thashethemet do të vazhdojnë për sa kohë që një marrëveshje e re nuk është nënshkruar në Napoli.

/GazetaBlic/