Sporti

Agjenti i Arthur Melo: Klopp mund të llogarisë tek ai tani

09/29/2022 23:20
nga:E K

Agjenti i mesfushorit Arthur Melo foli për gatishmërinë e klientit të tij për t’iu bashkuar Liverpoolit.

Braziliani iu bashkua Reds në fund të gushtit me një lëvizje nga Juventusi në huazim me një opsion blerjeje, por deri më sot ka bërë vetëm një paraqitje në ekipin e parë.

“Arthurit i duhej kohë shtesë për t’u rikthyer në formë. Për më tepër, dallimet serioze midis futbollit anglez dhe atij italian luajtën një rol. Tani ai ka arritur kushte optimale dhe është në dispozicion të plotë të trajnerit. Nuk kam asnjë dyshim për aftësinë e Arthurit për të provuar veten në Liverpool”, tha përfaqësuesi i lojtarit.