Lajme

A ka kërkesë nga BE-ja për një takim tjetër Kurti-Vuçiq? – flet këshilltari i Kurtit

09/21/2023 18:20
nga:G C

Këshilltari i kryeministrit Kurti, Jeton Zulfaj, në emisionin “Raport” me Naim Sadikun ka treguar se a pritet një takim i radhës në mes të Kurtit dhe Vuçiq.

Ai tregon se nuk është në dijeni që do të ketë një takim të nivelit të lartë.

“Unë nuk jam në dijeni që ka një kërkesë për një takim të nivelit të lartë në mes të Kurtit të Vuçiq”, tha ai në Kanal10.

Këshilltari i Kurtit gjithashtu shton se masat e vendosura ndaj Kosovës janë absurde dhe nuk kanë kuptim.