Euro2024

Komentatori gjerman i ndeshjes Kroaci – Shqipëri: Kjo është çmenduri – shikojeni Sylvinhon!!

06/20/2024 10:48
nga:Lorik J

Fundi i ndeshjes Kroaci-Shqipëri në Kampionatin Evropian ishte fantastik. Ky takim i xhiros së dytë të Grupit B përfundoi 2:2, pas golit të Shqipërisë në minutën e 95-të.

Shqiptarët kaluan në epërsi me golin e Qazim Lacit në minutën e 11-të pas krosimit të Jasir Asanit, ndërsa Andrej Kramaric barazoi në minutën e 74-të pas një pasimi të Ante Budimir. Vetëm dy minuta më vonë, pas veprimeve të Budimir dhe Luka Susic, mbrojtësi shqiptar Klaus Gjasula shënoi autogol. Në minutën e 95-të Gjasula, e cila hyri në lojë në minutën e 73-të, shënoi gol për 2:2, transmeton Index hr.

Ai gol gëzoi jo vetëm tifozët, lojtarët dhe trajnerin shqiptar Sylvinho, por edhe komentatorin gjerman, Freundin, i cili e krahasoi gjithçka me seksin. “Çfarë rikthimi! Shikoni Sylvinhon. Kjo është çmenduri. Kjo është më mirë se seksi”, tha ai në transmetim.

Freund e kaloi pjesën më të madhe të karrierës së tij si lojtar në Borussia Dortmund, me të cilën ishte dy herë kampion i Gjermanisë dhe një herë fitues i Ligës së Kampionëve, si dhe luajti edhe për Schalke, Kaiserslautern, Tottenham dhe Leicester City. Ai ishte pjesë e kombëtares gjermane që fitoi titullin evropian në vitin 1996.