Lajme

6 të vdekur nga bombardimet ruse në Kupyansk

09/19/2023 19:20
nga:Y I

Të paktën 6 persona u vranë sot nga bombardimet ruse në qytetin Kupyansk, në Ukrainën lindore, sipas numërimit të fundit të shpallur nga guvernatori rajonal Oleg Sinegubov.

“Numri i të vdekurve është rritur në 6”, njoftoi në Telegram Sinegubov 4 burra dhe 2 gra, kanë humbur jetën.

Ekipet e shpëtimit po “vazhdojnë” të kërkojnë në terren, shtoi ai, duke lënë të kuptohet se numri i të vdekurve mund të rritet më tej. /Abc news