Lajme

40-vjeçari tenton të vetëdigjet në sheshin e Tiranës, ndalet nga besimtarët

05/13/2021 08:16
nga:M K

Policia ka reaguar lidhur me incidentin e rëndë të ndodhur në sheshin “Skënderbej” ku një person tentoi të vetëdigjej me benzinë.

Policia sqaron se ka shoqëruar 40-vjeçarin B.G i cili do të kryente aktin ekstrem.

Ai fillimisht është ndaluar nga besimtarët ndërsa më pas është shoqëruar nga forcat e rendit për në komisariatin nr.1.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.05.2021, rreth orës 07:05, në sheshin “Skenderbej” shtetasi B. G., rreth 40 vjeç, ishte lyer me benzine dhe dyshohet se kishte qëllim të vetëdigjet, por është ndaluar nga disa qytetarë aty në afërsi.

40-vjeçari është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr.1.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes

LEXO EDHE:

Vdes këngëtari i njohur kosovar

06/09/2021 11:49

A po e rrezikojnë bashkëpunimin Kosovë-Shqipëri raportet personale të Kurtit me Ramën?