Euro2024

109 prekje në 66 minuta – si shkëlqeu Cucurella në duelin ndaj Gjeorgjisë

07/01/2024 10:18
nga:Lorik J

Spanja mposhti Gjeorgjinë 4-1 në Euro 2024. Gjeorgjia kaloi në epërsi në minutën e 18-të, por Rodri barazoi gjashtë minuta para përfundimit të pjesës së parë.

Spanja kaloi në epërsi pesë minuta pas pjesës së dytë dhe shënoi dy gola të tjerë më vonë për t’i dhënë vetes një fitore të sigurt.

Marc Cucurella e nisi ndeshjen dhe u largua në minutën e 66-të me Spanjën që ishte duke fituar 2-1 në atë kohë.

Mbrojtësi i majtë i Chelseat pati një paraqitje shumë të mirë, duke bërë 109 prekje – vetëm dy lojtarë, Laporte dhe Rodri, bënë më shumë dhe ata luajtën për të gjithë ndeshjen.

Cucurella bëri gjithashtu dy pasime kyçe, gjuajti në portë dhe spastroi dy raste. Ai bëri tre goditje dhe fitoi dy duele ajrore.