Sporti

Liverpool nuk do t’i ‘përgjigjet’ transferimit të Haaland nga Manchester City

05/13/2022 22:11
nga:Mergim Rreci

Liverpool nuk do të rikthehet në përpjekjet për të nënshkruar me një sulmues të ri pasi Manchester City konfirmoi një marrëveshje për Erling Haaland, sipas Caught Offside.

Man City bëri një goditje të madhe të hershme në tregun e transferimeve duke njoftuar sulmuesin e Borussia Dortmund për një marrëveshje prej 51 milionë funte këtë javë, përcjell GazetaBlic Sport.

Megjithatë, prioritetet e transferimit të Liverpool thuhet se janë duke lidhur Salah me një marrëveshje të re dhe blerjen e një mesfushori të ri, me Aurelien Tchouameni një objektiv kryesor.

Salah nuk ka pranuar ende një kontratë të re, por duket se gjërat po shkojnë në rrugën e duhur, me egjiptianin që ka shijuar sukseset e mëdha me fanellën e “The Reds”.

/GazetaBlic Sport/