Shqipëria s’ka të ndalur, mbërrijnë në aeroportin “Nënë Tereza” edhe 11700 vaksina të tjera Pfizer

Mbrëmjen e sotme kanë mbërritur në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas 11700 doza të tjera të vaksinës Pfizer. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu u shpreh se 7020 doza janë nga kontrata e qeverisë shqiptare me kompaninë Pfizer dhe pjesa tjetër 4680 nga marrëveshja me Bashkimin Europian. “11,700 doza të tjera të vaksinës … Continue reading Shqipëria s’ka të ndalur, mbërrijnë në aeroportin “Nënë Tereza” edhe 11700 vaksina të tjera Pfizer