Lajme

Zyrtarja e LDK-së i reagon Albulena Haxhiut: “ Përnime ju kisha thonë qonu se nuk ka sen këtu”

01/23/2020 00:30
nga:Gazeta Blic

Ndaj deklaratave të deputetes së Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu ka reaguar zyrtarja e LDK-së, Jeta Rafuna.

Kjo e fundit duke e komentuar deklaratën e Haxhiut, e cila tha presidenti nuk i takon LDK-së, ngase ai duhet të jetë konsensual, ka përsëritur një deklaratë të Agim Veliut “përnime ju kisha thonë qonu se nuk ka sen këtu”.

“Dmth Kryeministrin ata, Kryeparlamentarin ata plus Presidentin qysh dojnë ata”, ka shkruar ajo.

Në vazhdim e gjeni njoftimin e plotë:

Ministrja” në tentativë e Drejtësisë po thotë që Presidenti ma mirë me qenë Konsesual se Kosova ka kuadro të mjaftueshme.

Dmth Kryeministrin ata, Kryeparlamentarin ata plus Presidentin qysh dojnë ata.

Përnime ju kisha thonë qonu se nuk ka sen këtu.

Deputetja e VV-së: Çdo koalicion jashtë VV-së dhe LDK-së do të ishte koalicion i Thaçit

02/20/2020 13:41

Anulimi i procesit të noterëve nga Haxhiu i drejtë apo jo? Flasin njohësit e ligjit