Lajme

Zyrtari i VV-së: I natyrshëm sikleti i opozitës, sot po i përfundojnë 20 vjet hajni

02/03/2020 15:17
nga:N.K

Zyrtari për informim i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ka thënë se qasja e opozitës në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, është e natyrshme, pasi sipas tij ata po përfundojnë sot 20 vjet hajni, shkruan GazetaBlic.

Shkrimi i plotë i tij:

Eshte i natyrshëm ky siklet. 20 vjet hajni po përfundoje sot. Pervecse nuk do te mund te vjedhin me, do te shohin edhe se si qeveriset.

Por kam nje frike, me kaq pak përmbajtje dhe te harxhuar qe ne seancën e pare, nuk e di cfare opozitarizmi do te kemi ne seancat e tjera.

Eshte i natyrshem ky siklet. 20 vjet hajni po perfundojne sot. Pervecse nuk do te mund te vjedhin me, do te shohin edhe…

Publiée par Arlind Manxhuka sur Lundi 3 février 2020

07/30/2020 18:07

AAK hapë udhë për kalimin e buxhetit, heq dorë nga të gjitha amendamentet e propozuara