Lajme

Zyrtari i VV-së: Gjykata Kushtetuese në favor të Thaçit, miraton coptimin territorial të Kosovës!

05/20/2020 22:12
nga:N.K

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje në Tiranë, Hysamedin Feraj, përmes një shkrimi në “facebook”, ka thënë se me vendim politik, Gjykata Kushtetuese, nl favor të Thaçit, miraton coptimin territorial të Kosovës.

Ndërsa me vendim juridik, ajo është në interesin e të së drejtës dhe popullit.

Shkrimi i plotë:

Gjykata kushtetuese,
Me vendimin politik në favor të Thaçit, faktikisht miraton coptimin territorial të shtetit të Kosovës nga Thaçi dhe fundin e demokracisë si sistem.
Me vendimin juridik në favor të së drejtës dhe zgjedhjes së forcës qeverisëse nga populli mbron integritetin territorial të shtetit dhe demokracinë si vlerë.

Gjykata kushtetuese, Me vendimin politik në favor të Thaçit, faktikisht miraton coptimin territorial të shtetit të…

Publiée par Hysamedin Feraj sur Mercredi 20 mai 2020

11/18/2020 08:10

Specialja mban seancën e radhës ndaj Thaçit