Sporti

Zyrtare: Publikohet lista e të nominuarve për lojtarin e vitit në Angli (FOTO)

04/13/2017 10:45
nga:Gazeta Blic

Është shpallur lista e të nominuarve për futbollistin e vitit në Premierligë.

Eden Hazard, Alexis Sanchez, Zlatan Ibrahimovic, Harry Kane e N’Golo Kante janë në garë për çmimin e lojtarit të vitit në Angli, transmeton Gazeta Blic

Lista e nominimeve për futbollistin më të mirë të vitit është shpallur, ku kryeson lideri Chelsea me dy yjet Eden Hazard e N’Golo Kante.

Kurse, për çmimin e lojtarit më të mirë të ri janë nominuar Dele Alli, Harry Kane, Romelu Lukaku, Jordan Pickford dhe Leroy Sane.

Çmimet këtë vit do të ndahen në ceremoninë e ‘PFA’, e cila do të mbahet në Londër më 23 prill. /Gazeta Blic/

05/02/2020 17:45

Sanchez afër largimit nga Inter, por jo edhe nga Serie A