Sporti

ZYRTARE: Pas një telenovela disamujore Mbella kalon te Gjilani

01/26/2018 14:30
nga:Lorik J

Gjilani më në fund ka arritur marrëveshje me sulmuesin afrikan, Emmanuel Mbella.

Lojtari që luan në të dy krahet e sulmit në pranverë do t’i mbrojë ngjyrat e klubit gjilanas.

Lojtari ka mbërritur në Gjilan dhe i është bashkuar ekipit. Mbella së fundmi ishte pjesë e Shkupit.

Bisedimet mes klubit dhe lojtarit ka muaj që kanë filluar, por vetgëm sot ndodhi zyrtarizimi.

Madje klubi ka tentuat disa herë t’i demantojë bisedimet.

Mbella te Gjilani llogaritet transferimi më i madh i këti klubi. Afrikani ka luajtur më parë edhe te Bylysi./olle

02/16/2019 23:51

Gattuso: Ndeshje e madhe, por kemi qenë me fat