Sporti

Zyrtare: Lajm i keq për Guardiolan dhe Cityn (FOTO)

03/20/2017 23:42
nga:Gazeta Blic

Skuadra angleze Manchester City është dënuar nga federata e futbollit që ka dështuar t’i sigurojë lojtarët e vet për t’u sjellur në mënyrë të duhur gjatë ndeshjes së vikendit kundër Liverpoolit.

Kjo ndodhi gjatë një incidenti në minutën e 50-të të takimit, ku referi Michael Oliver ia dha Liverpoolit një penalti, duke e penalizuar Gael Clichyn pas një ndërhyrje në Roberto Firminon, shkruan BBC.

City dhe Liverpool kishin barazuar në atë ndeshje 1:1.

06/19/2018 09:15

City afër Jorginho