Lajme

Zyrtare: Flamuri i Kosovës vendoset sonte ‘te rrethi’

02/13/2018 18:21
nga:FL.B

Debatet për vendosjen apo jo të flamurit shtetëror në Prishtinë po shkojnë drejt fundit.

Kjo pasi tashmë është zyrtare se flamuri i Kosovës do të vendoset sonte “Te Rrethi”.

Kjo është konfirmuar nga burimet të lajmi.net brenda Qeverisë së Kosovës.

Ky informacion është bërë i ditur për lajmi.net edhe nga Halil Matoshi, këshilltar i kryeministrit Haradinaj.

Vendosja e flamurit të Kosovës u nis si iniciativë nga disa të rinj në rrjet sociale, dhe u përkrah nga shoqëria civile dhe shumë qytetarë.

08/12/2018 11:49

‘Dita e Rinës’ – kompletohet Puzzle i flamurit të BE-së