Sporti

Zyrtare: Dy javët e ardhshme në La Liga zhvillohen me dyer të mbyllura

03/10/2020 12:39
nga:M K

Dy javët e ardhshme në La Liga do të zhvillohen pa praninë e tifozëve.

Kështu ka bërë të ditur shtëpia numër një e futbollit spanjoll përmes një komunikate dërguar klubeve të Primera Divisionit spanjoll dhe Segunda Division, përcjell GazetaBlic.

Skuadra që do të pësojë më së shumti është Real Madridi, pasi në të xhirot “galaktikët” do të jenë në cilësinë e vendasit.

Më poshtë edhe javët respektive në elitën e futbollit në Spanjë.

Kujtojmë se momentalisht në renditjen tabelare kryeson Barcelona me 58 pikë, dy më shumë se Real Madridi, që në fundjavë humbi nga Real Betisi, 2-1.

/GazetaBlic/

01/12/2021 07:59

Rikthehen La Liga e Premier Liga, ndeshje interesante në program