Sporti

Zyrtare: Bilic merr drejtimin e skuadrës së njohur angleze

06/13/2019 15:16
nga:Lorik J

Ish-trajneri i Kroacisë dhe i West Ham – Slaven Bilic ka marrë drejtimin e West Brown.

‘Baggies’ kanë emëruar Bilic në një marrëveshje dy-vjeçare si pasardhës i përhershëm për të zëvendësuar Darren Moore, i cili u shkarkua në mënyrë kontraverse në mars – përcjell GazetaBlic.

“Unë jam i lumtur me këtë mundësi natyrisht,” tha Bilic.

“Albion më kanë bindur se duan të kthehen në Premier League. Ata kanë një projekt afatshkurtër dhe një projekt të gjatë mjaft të mirë.”

“Ata donin që unë t’i udhëhiqja ata, për të ndihmuar në përmirësimin e tyre”, përfundoi Bilic.

/GazetaBlic/