Sporti

Zyrtare: Bernard Berisha edhe tri vite të tjera në Akhmat Grozny

12/06/2019 20:50
nga:M K

Përfaqësuesi i kombëtares së Kosovës në futboll dhe lojtari i Akhmat Groznyt, Bernard Berisha ka vazhduar kontratën e tij me skuadrën aktuale.

Grozny, që luan në kampionatin elitar rus, do të jetë shtëpia e dytë e anësorit kosovar edhe për tri vite të tjera, shkruan GazetaBlic.

Këtë e ka konfirmuar vetë lojtari përmes profilit zyrtar në rrjetin social “Facebook”.

Më poshtë postimi i plotë i para pak çasteve nga njëri prej futbollistëve të parë që kishte pranuar të luante për Kosovën.

/GazetaBlic/

06/26/2020 19:09

Bernard Berisha, njeriu i ndeshjes Akhmat Grozny – Sochi