Sporti

Zyrtare: Basiru Mbye futbollist i FC Feronikelit

01/14/2020 14:06
nga:M K

Feronikeli ka prezentuar edhe përforcimin e ri.

Fjala është për Basiru Mbye, i cili në të kaluarën ka djersitur fanellën e Lokerenit, skuadrës së njohur belge, shkruan GazetaBlic.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh klubi drenicak përmes faqes zyrtare.

Më poshtë postimi i plotë i tyre:

FC Feronikeli ka arritur akord me super talentin, Basiru Mbye, i cili do ti mbrojë ngjyrat e klubit nga Drenasi, nga afati kalimtar i janarit.

Mbye, ka lindur më 19 shtator 1999, në Bakoteh, 30 km afër kryeqytetit të Gambias, Banjul, është sulmues, i gjatë 1,83m.

Basiru ka kohë që lidhet me futbollistin e Chelseat, Michy Batshuayi, për nga stili i tij i lojës mënyra e shënimit dhe fiziku i tij.

Sulmuesi ka arritur të realizojë plot 28 gola dhe 7 asiste për ekipën 2 të Lokeren, nga Belgjika, para se të kalonte në skuadrën KV Oostende, me të cilen skuadër për gjysmësezoni realizoj 16gola dhe bëri 2asistime.

Mbye, deri më tani ka përfaqësuar ekipin e të rinjëve të Gambisë, gjithashtu ai mori ftesë edhe nga përfaqësuesja A.

Tani ai do të mbrojë ngjyrat e FC Feronikelit, ku ne i urojmë mirëseardhje.

/GazetaBlic/

06/25/2020 16:49

Fillon derbi drenicak, ky është rreshtimi i skuadrave, Feronikeli – Drenica